Manufacturer No:NKA502C1R1C
Manufacturer:Amphenol
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC Insulated chip & leads 5KOhm +/-1% @ 25 C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | CR1 |
| B Parameter: | 3977 K |
| Resistance: | 5 kOhms |
| Power Rating: | 2.2 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | Off-Board |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 190 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 3 mm |
| Length: | 45 mm |
| Width: | 3 mm |
| Height: | 7 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 0.75 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Current Rating: | - |
| Lead Diameter: | 0.4 mm |
| Lead Spacing: | 2.54 mm |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Tradename: | THERMOMETRICS |
| Type: | NTC |
| Voltage: | - |
| Unit Weight: | 0.006349 oz |
HOT
MM104J1F
Brand:Littelfuse

NTCS0603E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DT1
Brand:TDK

NTHS0805N02N5001JE
Brand:Vishay / Dale
NTCS0805E3103HHT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N17N2003JE
Brand:Vishay / Dale
NTCS0603E3202HLT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0402N01N1003JE
Brand:Vishay / Dale
NTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474HHT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






