Manufacturer No:MM104J1F
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC 100K OHM +/-1%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MM |
| B Parameter: | 3892 K |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 220 C |
| Diameter: | 0.053 in |
| Length: | 0.075 in |
| Width: | 0.053 in |
| Height: | 0.049 in |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | - 4.4 % / C |
| Tradename: | US Sensor |
| Type: | NTC |
| Unit Weight: | 0.005046 oz |
HOT
GS303J1K
Brand:Littelfuse

B57540G1103F000
Brand:EPCOS / TDK

NTHS0402N02N1002JE
Brand:Vishay / Dale

NTCS0805E3502JLT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3683HHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCLE413E2473H400A
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0805E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

GA1K2A1
Brand:Measurement Specialties
NTCS0805E3103HHT
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






