Manufacturer No:B57550G0503F000
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 50k 4006
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B57550G |
| B Parameter: | 3992 K 3970 K 4006 K |
| Resistance: | 50 kOhms |
| Power Rating: | 32 mW |
| Tolerance: | 1 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 1.3 mm |
| Length: | 71 mm |
| Width: | 1.3 mm |
| Height: | 2.2 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Diameter: | 0.2 mm |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | B57550G503F |
| Unit Weight: | 0.003298 oz |
HOTNTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components

B57891S0203J008
Brand:EPCOS / TDK

NCP03XM222E05RL
Brand:Murata Electronics

PS103G2
Brand:Littelfuse

NTCS0805E3152JLT
Brand:Vishay / BC Components

B57540G1103F000
Brand:EPCOS / TDK

NTCLE300E3103SBA
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0805E3103JLT
Brand:Vishay / BC Components

NTCDS3KG492HC3NB
Brand:TDK

NTHS0603N02N1002HE
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






