Manufacturer No:NTCLE400E3472HA
Manufacturer:Vishay
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 4.7Kohms 3% NTC Epoxy PVC 3977K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | NTCLE400 |
| B Parameter: | 3977 K |
| Resistance: | 4.7 kOhms |
| Power Rating: | 250 mW |
| Tolerance: | 3 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 6 mm |
| Length: | 400 mm |
| Packaging: | Bulk |
| B Tolerance: | 0.75 % |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Vishay |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
HOT
NTCGP3JH103HCZCCA
Brand:TDK

B57550G1104F000
Brand:EPCOS / TDK

B57561G0103F000
Brand:EPCOS / TDK

GA5K3A1A
Brand:Measurement Specialties

B57891S0203F008
Brand:EPCOS / TDK

NKA202C2R2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
NTCLE100E3103JB0A
Brand:Vishay / BC Components

NTCS0402E3474HHT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0603N01N5002FE
Brand:Vishay / Dale

B57703M0103A039
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






