Manufacturer No:B57620C5103J062
Manufacturer:TDK
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC 10K J62 B-3730 NTC Thermistor 0805
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | B574V2 |
| B Parameter: | 3730 K |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 210 mW |
| Tolerance: | 5 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Diameter: | - |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.25 mm |
| Height: | 1.3 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Type: | NTC |
| Part # Aliases: | B57620C5103J62 |
| Unit Weight: | 0.000459 oz |
HOTNTCS0603E3222JMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCG103JX103DTDS
Brand:TDK
NTCS0603E3222FMT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS1206N01N1003KE
Brand:Vishay / Dale

B57020M2502A001
Brand:EPCOS / TDK
NTCLE203E3272GB0A
Brand:Vishay / BC Components

NCP03WF683F05RL
Brand:Murata Electronics

B57891S0203J008
Brand:EPCOS / TDK
NTCS0603E3153JMT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS0402N02N1002JE
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






