Manufacturer No:GS303J1K
Manufacturer:Littelfuse
Type:NTC Thermistors
Description:Thermistors - NTC NTC THRM GLASS BEAD 3977 30K 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Thermistors - NTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | GS |
| B Parameter: | 3977 K |
| Resistance: | 30 kOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 300 C |
| Package / Case: | - |
| Diameter: | 0.06 in |
| Length: | 1.135 in |
| Width: | 0.06 in |
| Height: | 0.135 in |
| Packaging: | Bulk |
| Beta Value: | B25/85 |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | NTC Thermistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Thermistors |
| Temperature Coefficient: | -4.4 % / C |
| Type: | NTC |
HOTNTCS0402E3472HMT
Brand:Vishay / BC Components

NTHS1206N01N1003KE
Brand:Vishay / Dale
NTCS0603E3202HLT
Brand:Vishay / BC Components

GS303J1K
Brand:Littelfuse
NTCS0603E3103HMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLG100E2203JB
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0402E3104JHT
Brand:Vishay / BC Components
NTCS0603E3222JMT
Brand:Vishay / BC Components

NTCLG100E2103JT
Brand:Vishay / BC Components

GA10K3MBD1
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






