Manufacturer No:LTC4362CDCB-2#TRMPBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:SPD - Surge Protection Devices
Description:Surge Suppressors 1.2A Overvoltage/ Overcurrent Protector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LTC4362 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product: | Board Level Protection Devices |
| Type: | Overcurrent/Overvoltage Protector |
| For Use With: | USB Protection Handheld Computers |
| Voltage Rating: | 2.5 VDC to 80 VDC |
| Current Rating: | 400 uA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-8 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Height: | 0.75 mm |
| Length: | 3 mm |
| Product Type: | SPD - Surge Protection Devices |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 2 mm |
HOT
LT4363IMS-2#PBF
Brand:Analog Devices
MSP-VM24
Brand:Citel

DS220S-24DC
Brand:Citel
MSP-VM48/RINJ
Brand:Citel

1202-120S
Brand:Bourns
DLA-48D3-EX
Brand:Citel

DS72US-120S/G
Brand:Citel

DS240S-120/G
Brand:Citel

MJ8-POE-A
Brand:Citel

DS240S-130DC
Brand:Citel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






