Manufacturer No:1250A-1S-400
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Surge Suppressors AC SPD 1W-G420VAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 1250A |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Surge Protectors |
| Type: | Surge Protective Device |
| Voltage Rating: | 420 V |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Approvals: | UL |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 90 mm |
| IP Rating: | IP20 |
| Length: | 64.3 mm |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 18 mm |
HOT
1250A-1S-400
Brand:Bourns

232HESP
Brand:Advantech
MSP-VM24/RINJ
Brand:Citel

1250A-1S-600
Brand:Bourns

LT4356IDE-1#PBF
Brand:Analog Devices

DLA2-06D3
Brand:Citel

LTC4360ISC8-1#TRMPBF
Brand:Analog Devices

PTI-451G0002
Brand:HALO Electronics

P8AX09-N-MF
Brand:Citel

2908685
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






