Manufacturer No:DLA-12D3
Manufacturer:Citel
Type:
Description:Surge Suppressors Data Line Surge Suppressor 12V 1 Pair (2 wire+ shield + Gnd)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Citel |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DLA |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Industrial Protection Devices |
| Type: | Data Line |
| For Use With: | Photovoltaic |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Current Rating: | 300 mA |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 50 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Citel |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 90 mm |
| Length: | 65 mm |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Tradename: | CITEL |
| Width: | 13 mm |
| Part # Aliases: | 6402011 |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT
1250A-1S-480
Brand:Bourns

LS05006VPQ33
Brand:Littelfuse

P8AX09-N-FF
Brand:Citel

1250A-1S-400
Brand:Bourns

TBU-CA085-500-WH
Brand:Bourns

PTE-5T1G0010
Brand:HALO Electronics

DS240S-120/G
Brand:Citel

1191881
Brand:Phoenix Contact

DS42S-120
Brand:Citel

SB5060-021-0
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






