Manufacturer No:1250A-4S-400
Manufacturer:Bourns
Type:
Description:Surge Suppressors AC SPD 4W-G420VAC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Surge Suppressors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 1250A |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Surge Protectors |
| Type: | Surge Protective Device |
| Voltage Rating: | 420 V |
| Termination Style: | Screw |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Approvals: | UL |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 90 mm |
| IP Rating: | IP20 |
| Length: | 64.3 mm |
| other: | 54 |
| Subcategory: | Surge Suppressors |
| Width: | 72 mm |
HOT
SB5060-021-0
Brand:Littelfuse

LT4356HDE-2#PBF
Brand:Analog Devices

TBU-DT085-100-WH
Brand:Bourns

LTC7862HFE#PBF
Brand:Analog Devices

2905343
Brand:Phoenix Contact

2908684
Brand:Phoenix Contact
B180-24D3
Brand:Citel

DS72US-230S
Brand:Citel
MSP-VM48/RINJ
Brand:Citel

TBU-CA085-100-WH-Q
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






