Manufacturer No:LP08152R7245
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 2.4F 2.7V 20% 8x15mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | LP |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 2.4 F |
| Voltage Rating DC: | 2.7 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 120 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 15 mm |
| Diameter: | 8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TAIYO YUDEN |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 3.5 mm |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor |
HOT
MAL219690107E3
Brand:Vishay / BC Components
KR-5R5V334-R
Brand:PowerStor / Eaton

SCCU25E256SRB
Brand:KYOCERA AVX

HVZ0E506NF
Brand:KEMET

SCMR14F474MRBA0
Brand:KYOCERA AVX

SCMQ14D474PRBB0
Brand:KYOCERA AVX

MAL222051003E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCT30B186SRB
Brand:KYOCERA AVX

DSM105Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCCT30B156SRB
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






