Manufacturer No:SCCW50B127SSBLE
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 2.7V 120F 22X50mm Solder Pin
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCC LE |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 120 F |
| Voltage Rating DC: | 2.7 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 6 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 50 mm |
| Diameter: | 22 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Leakage Current: | 300 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
| Unit Weight: | 1.298205 oz |
HOT
TV1020-3R0605-R
Brand:PowerStor / Eaton

KVW-5R0C684-R
Brand:PowerStor / Eaton

FYH0H223ZF
Brand:KEMET

DSM505Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

MAL222551006E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCU25E256SRB
Brand:KYOCERA AVX

MAL219691214E3
Brand:Vishay / BC Components

SCCY68B407SSBLE
Brand:KYOCERA AVX

MAL222051016E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL223551014E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






