Manufacturer No:SCMU33F156MRBB0
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 5.5V 15F 16X33mm Radial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCM |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 15 F |
| Voltage Rating DC: | 5.5 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 35 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 33 mm |
| Height: | 33 mm |
| Diameter: | 16 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Leakage Current: | 70 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical Pack |
HOT
MAL223051016E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMU33F156MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

851617034001
Brand:Wurth Elektronik
FM0H103ZF
Brand:KEMET

SCCT35B226SRB
Brand:KYOCERA AVX

MAL223051011E3
Brand:Vishay / BC Components
FMR0H473ZF
Brand:KEMET

FYH0H223ZF
Brand:KEMET

FYL0H103ZF
Brand:KEMET

KVR-5R0C105-R
Brand:PowerStor / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






