Manufacturer No:MAL223551014E3
Manufacturer:Vishay
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors CLAMP ST 35
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 235 EDLC-HVR ENYCAP |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 8 F |
| Voltage Rating DC: | 3 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 50 % |
| ESR: | 25 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 20 mm |
| Height: | 20 mm |
| Diameter: | 12.5 mm |
| Life: | 1500 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Leakage Current: | 40 uA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Cylindrical |
HOT
SCMR14L334SRBB0
Brand:KYOCERA AVX

BMOD0058 E016 C02
Brand:Maxwell Technologies

BMOD0002 P005 B02
Brand:Maxwell Technologies
FM0H103ZF
Brand:KEMET
DSF106Q3R0C
Brand:Cornell Dubilier - CDE
FMU0H334ZFTP18
Brand:KEMET

HVZ0E226NF
Brand:KEMET

MAL219690107E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL222551013E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL223051008E3
Brand:Vishay / BC Components
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






