Manufacturer No:MAL223051015E3
Manufacturer:Vishay
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 12F 3.0V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 230 EDLC-HV ENYCAP |
| Product: | Electric Double Layer Capacitors |
| Termination Style: | Radial |
| Capacitance: | 12 F |
| Voltage Rating DC: | 3 VDC |
| Tolerance: | - 20 % + 50 % |
| ESR: | 34 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Orientation: | Vertical |
| Length: | 25 mm |
| Diameter: | 12.5 mm |
| Life: | 1500 Hour 500000 Cycle |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Vishay / BC Components |
| Current Rating: | 17 A |
| Lead Diameter: | 0.6 mm |
| Lead Spacing: | 5 mm |
| Leakage Current: | 5 mA |
| Operating Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | ENYCAP |
| Type: | Cylindrical |
HOT
HVZ0E506NF
Brand:KEMET

SCMQ14C474MRTA0
Brand:KYOCERA AVX

FYH0H223ZF
Brand:KEMET

SCMT32H755MRBB0
Brand:KYOCERA AVX

FU0H105ZF
Brand:KEMET

MAL219690117E3
Brand:Vishay / BC Components

MAL223051009E3
Brand:Vishay / BC Components

FS0H105ZF
Brand:KEMET

MAL223051003E3
Brand:Vishay / BC Components

FYL0H223ZF
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






