Manufacturer No:DSM585Q018W075PB
Manufacturer:Cornell Dubilier
Type:Supercapacitors / Ultracapacitors
Description:Supercapacitors 18VDC 5.8F Tol -10%/+30% 100x39x17.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cornell Dubilier |
| Product Category: | Supercapacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | DSM |
| Product: | Supercapacitors |
| Termination Style: | Wire |
| Capacitance: | 5.8 F |
| Voltage Rating DC: | 18 VDC |
| Tolerance: | - 10 % + 30 % |
| ESR: | 303 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Length: | 100 mm |
| Width: | 17.5 mm |
| Height: | 39 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Cornell Dubilier - CDE |
| Leakage Current: | 3 mA |
| Product Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Supercapacitors / Ultracapacitors |
HOT
850617021001
Brand:Wurth Elektronik

MAL222531016E3
Brand:Vishay / BC Components

SCMQ14C474MRBA0
Brand:KYOCERA AVX

MAL223051013E3
Brand:Vishay / BC Components

851617034001
Brand:Wurth Elektronik
FMR0H473ZF
Brand:KEMET

DSM236Q009W075PB
Brand:Cornell Dubilier - CDE

SCCY68B407SSBLE
Brand:KYOCERA AVX

SCCY60B407SNB
Brand:KYOCERA AVX

BMOD0002 P005 B02
Brand:Maxwell Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






