Manufacturer No:BCS4430B6
Manufacturer:TDK
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 44x30x0.2mm 30uA at 2.6V (200Lx)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | BCS |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 44 mm |
| Width: | 30 mm |
| Thickness: | 0.18 mm |
| Application: | Beacon Charging and Powering Other Electronic Devices Clock Energy Harvesting Power Generation Element Smart Card Smart Lock Wearable Device Wireless Sensor Node |
| Brand: | TDK |
| Dimensions: | 44 mm x 30 mm x 0.18 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Film Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Power |
| Technology: | a-Si |
| Type: | Amorphous Silicon Low Illumination Solar Cell |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 4.2 V |
HOT
106990020
Brand:Seeed Studio

2885472
Brand:Phoenix Contact
AM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-1606CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

PRT-13783
Brand:SparkFun

313070005
Brand:Seeed Studio

200
Brand:Adafruit

SP4.2-37
Brand:PowerFilm

FIT0600
Brand:DFRobot
AM-5902CAR
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






