Manufacturer No:AM-5902CAR
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 5 V Glass Outdoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 304 mW |
| Maximum Output Current: | 60.8 mA |
| Maximum Output Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 150 mm |
| Width: | 38 mm |
| Thickness: | 1.8 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 34 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 7.7 V |
| Part # Aliases: | 166646017 AM-5902CAR-MEL-E AM-5902CAR-MEL-T |
| Unit Weight: | 0.881849 oz |
HOT
MP3-25
Brand:PowerFilm

SC10072
Brand:OSEPP Electronics

BWA-SOLAR PANEL 5W
Brand:Banner Engineering

29250
Brand:Klein Tools
AM-1606CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

BWA-SOLAR PANEL 20W
Brand:Banner Engineering

3809
Brand:Adafruit

FIT0333
Brand:DFRobot

MPT2.4-21
Brand:PowerFilm
AM-7S03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






