Manufacturer No:MP7.2-150F
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 240mA@7.2V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | Classic Application |
| Output Power: | 1.73 W |
| Maximum Output Current: | 240 mA |
| Maximum Output Voltage: | 7.2 V |
| Length: | 253 mm |
| Width: | 146 mm |
| Application: | Indoor Intermittent Outdoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Output Voltage: | 11.1 V |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 11.1 V |
| Unit Weight: | 1.009999 oz |
HOTAM-1437CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-7S03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

INP1.2-12x34
Brand:PowerFilm
AM-7A03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MPT3.6-75
Brand:PowerFilm

PRT-13782
Brand:SparkFun

P7.2-150F
Brand:PowerFilm
AM-5608CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-1513CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

SC20036
Brand:OSEPP Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






