Manufacturer No:AM-8801CAR
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 4.5 V Glass Outdoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 189 mW |
| Maximum Output Current: | 41.9 mA |
| Maximum Output Voltage: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 58 mm |
| Width: | 55 mm |
| Thickness: | 1.1 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 6.8 V |
| Part # Aliases: | 166646022 AM-8801CAR-MEL-E AM-8801CAR-MEL-T |
| Unit Weight: | 0.303356 oz |
HOT
MPT3.6-75
Brand:PowerFilm

SP4.2-37
Brand:PowerFilm

313070001
Brand:Seeed Studio

313070005
Brand:Seeed Studio
AM-1522CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

PT15-75
Brand:PowerFilm

RC7.2-75PSAF
Brand:PowerFilm
AM-5610CAR
Brand:Panasonic Battery

MP7.2-150F
Brand:PowerFilm
AM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






