Manufacturer No:BHI260AP
Manufacturer:Bosch
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules Self-Learning AI sensor with integrated microcontroller and an IMU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bosch |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Brand: | Bosch Sensortec |
| Height: | 0.83 mm |
| Length: | 4.1 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Series: | BHI260AP |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 3.6 mm |
| Part # Aliases: | 0273.141.368-1NV |
HOT
SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

ULTRA-01
Brand:OSEPP Electronics

47000K
Brand:SpotSee

RIOT-002B
Brand:Nisshinbo

VL53L8CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

VL53L7CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

114993068
Brand:Seeed Studio
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-15M-I2C
Brand:Terabee

TR-EVO-MINI-USB
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






