Manufacturer No:114090021
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules RPLiDAR S1 Portable ToF Laser Scanner Kit - 40M Range
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | ToF Laser Scanner |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Interface Type: | UART |
| Dimensions: | 55.5 mm x 55.5 mm x 51 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 11.382378 oz |
HOT
2331211-3
Brand:TE Connectivity / P&B

46000K
Brand:SpotSee

101990693
Brand:Seeed Studio

101991021
Brand:Seeed Studio

4690
Brand:Adafruit

SST-BCA1HH
Brand:ATC Diversified Electronics

101990961
Brand:Seeed Studio

SEN0348
Brand:DFRobot
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee
SX5-M10
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






