Manufacturer No:SEN-18009
Manufacturer:SparkFun Electronics
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules Garmin LIDAR-Lite v4 LED - Distance Measurement Sensor (Qwiic)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SparkFun Electronics |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | Distance Measurement Sensor |
| Sensing Distance: | 5 cm to 10 m |
| Resolution: | 1 cm |
| Beam Angle: | 4.77 deg |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 VDC to 5.25 VDC |
| Operating Supply Current: | 2 mA |
| Interface Type: | I2C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Dimensions: | 52.2 mm x 24 mm x 21.2 mm |
| Brand: | SparkFun |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
HOT
MNS2-9-PK-WS-PS
Brand:Monnit
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

TR-AK-EVO-MINI-4
Brand:Terabee

101990666
Brand:Seeed Studio

114993071
Brand:Seeed Studio

51000K
Brand:SpotSee

101990662
Brand:Seeed Studio

314990735
Brand:Seeed Studio

114992738
Brand:Seeed Studio

SEN0366
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






