Manufacturer No:101991030
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules 24GHz mmWave Sensor - Human Static Presence Module Lite - human presence FMCW Configurable Underlying Parameter Arduino support Home Assistant ESP Home
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | 24GHz mmWave Sensor |
| Beam Angle: | 80 Deg 100 Deg |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 110 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Dimensions: | 35 mm x 30 mm x 9 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
HOT
49000K
Brand:SpotSee

TF350 4 20ma
Brand:Benewake

TC-LINK-200-OEM-1CH
Brand:LORD Microstrain

SST-BCA1HH
Brand:ATC Diversified Electronics

101020952
Brand:Seeed Studio

101991030
Brand:Seeed Studio

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee

MIKROE-4347
Brand:Mikroe

PCL-M10-3E
Brand:Advantech

BAS6C-H00
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






