Manufacturer No:2908661
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Temperature Sensor Modules
Description:Temperature Sensor Modules MACX MCR-EX TS-I-OLP-SP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Temperature Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Temperature Transducer |
| Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Output Type: | Current |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 42 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 99 mm x 12.5 mm x 114.5 mm |
| Height: | 99 mm |
| Length: | 99 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Push-In |
| Product Type: | Temperature Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 12.5 mm |
HOT
DLP-TH1C
Brand:DLP Design

314990742
Brand:Seeed Studio

TB-LM-LXL-868
Brand:Terabee

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo
ZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

TB-PCL-XL-LORA-EU-W
Brand:Terabee

MD-42688-P
Brand:TDK InvenSense

WISE-2410-NB
Brand:Advantech

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee

CM 5/41
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






