Manufacturer No:114992870
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SenseCAP S2104 - LoRaWAN Soil Moisture and Temperature Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Soil and Temperature Sensor |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 144.5 mm x 63 mm x 57 mm |
| For Use With: | Wireless Soil Moisture and Temperature Sensor |
| Height: | 57 mm |
| Length: | 144.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 63 mm |
HOT
SEN0460
Brand:DFRobot

SEN0395
Brand:DFRobot

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

ADPD144RI-ACEZ-RL7
Brand:Analog Devices

114993071
Brand:Seeed Studio

TMF8828-1AM
Brand:ams OSRAM

SOUND-01G
Brand:OSEPP Electronics

TRDU5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

101990667
Brand:Seeed Studio

SEN0366
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






