Manufacturer No:TRDU5
Manufacturer:Amphenol
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules Battery gases & Hydrogen early leakage detection sensor (H2+CO+NH3+Pressure)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | N |
| Product: | Gas Sensor Modules |
| Type: | Humidity Pressure and Temperature Sensors |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 15 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Dimensions: | 39mm x 35mm x 27 mm |
| Height: | 27 mm |
| Length: | 39 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 35 mm |
| Part # Aliases: | SGX-TRDU5 |
HOT
TMF8820-1AM
Brand:ams OSRAM

CM 5/41
Brand:SpotSee

K50RPF-8060-LDQ
Brand:Banner Engineering

TRDU5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee
SX5-M70
Brand:Banner Engineering

114992561
Brand:Seeed Studio

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

SEN0460
Brand:DFRobot

TR-AK-EVO-MINI-4
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






