Manufacturer No:V-Link-200
Manufacturer:Parker LORD
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules V-LINK-200 Wireless 8-channel analog input sensor node. Operates on 2.4 GHz IEEE 802.15.4 radio. NOT CERTIFIED FOR USE IN THE UK EU JAPAN OR SINGAPORE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Parker LORD |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Sensor Modules |
| Type: | Wireless Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 7.5 V to 36 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Application: | Strain Load Force Pressure Acceleration Vibration Displacement Torque Sensing |
| Brand: | LORD Microstrain |
| Dimensions: | 129 mm x 117.6 mm x 31 mm |
| Height: | 31 mm |
| Length: | 117.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | MicroStrain |
| Width: | 129 mm |
| Part # Aliases: | 6312-2000 |
HOT
314990735
Brand:Seeed Studio

101990666
Brand:Seeed Studio

114992871
Brand:Seeed Studio

ADTF3175BMLZ
Brand:Analog Devices

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee

SEN0395
Brand:DFRobot

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

TF03-100 CAN
Brand:Benewake

114992870
Brand:Seeed Studio

24101
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






