Manufacturer No:DLP-TH1C
Manufacturer:DLP Design
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules USB based Multi-Sensor & Data Logger:e
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DLP Design |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Environmental Monitoring Kits |
| Type: | Temperature Humidity Pressure Sound Tilt Vibration and Light |
| Interface Type: | USB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Application: | Condition Monitoring |
| Brand: | DLP Design |
| Dimensions: | 54.6 mm x 35.1 mm x 15.1 mm |
| Height: | 15.1 mm |
| Length: | 54.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 35.1 mm |
| Unit Weight: | 3.611613 oz |
HOTZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

2865751
Brand:Phoenix Contact

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee

SG-Link-200
Brand:LORD Microstrain

101991021
Brand:Seeed Studio

TR-EVO-MINI-USB
Brand:Terabee

TR-EVO-15M-I2C
Brand:Terabee

4690
Brand:Adafruit

46000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






