Manufacturer No:ULTRA-01
Manufacturer:OSEPP Electronics
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules PING Ultrasonic
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | OSEPP Electronics |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | PING Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 3 cm to 4 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 15 mA |
| Brand: | OSEPP Electronics |
| Product: | Distance Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 6 |
| Unit Weight: | 1.599999 oz |
HOT
24114
Brand:SpotSee

114993069
Brand:Seeed Studio

LEA-F9T-10B
Brand:u-blox

450-00134B-K1
Brand:Laird Connectivity

RIOT-002C
Brand:Nisshinbo
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

CM 0/32
Brand:SpotSee

MD-42688-P
Brand:TDK InvenSense

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






