Manufacturer No:TR-EVO-PPC-UART
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules Teraranger Evo People Counter - I2C/UART
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Sensing Distance: | 0.05 m to 1.5 m 2 m to 2.5 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Terabee |
| Height: | 13 mm |
| Length: | 42 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 30 mm |
| Unit Weight: | 0.317466 oz |
HOT
114992561
Brand:Seeed Studio

MIKROE-4347
Brand:Mikroe

ULTRA-01
Brand:OSEPP Electronics

VL53L8CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

114992868
Brand:Seeed Studio

TF03-100 CAN
Brand:Benewake

2331211-3
Brand:TE Connectivity / P&B

114992870
Brand:Seeed Studio

MTI-680G
Brand:Movella / Xsens
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






