Manufacturer No:114992868
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SenseCAP S2102 - LoRaWAN Light Intensity Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| Product: | Sensors |
| Type: | Light Intensity |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 144.5 mm x 63 mm x 57 mm |
| For Use With: | Industrial Wireless Long-Distance Data Acquisition |
| Height: | 57 mm |
| Length: | 144.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 63 mm |
HOTZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

2865751
Brand:Phoenix Contact

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety

101990961
Brand:Seeed Studio

114992870
Brand:Seeed Studio

TRDU5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

TR-EVO-SWP-PL-USB
Brand:Terabee

ADTF3175BMLZ
Brand:Analog Devices

114090021
Brand:Seeed Studio

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






