Manufacturer No:113990756
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Temperature Sensor Modules
Description:Temperature Sensor Modules LHT65 LoRaWAN Temperature & Humidity Sensor Built-in SHT20 - 868MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Temperature Sensor Modules |
| Type: | Humidity Temperature Sensor |
| Temperature Range: | - 40 C to + 125 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Accuracy: | +/- 2 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 135 mm x 70 mm x 30 mm |
| Height: | 30 mm |
| Length: | 135 mm |
| Product Type: | Temperature Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 70 mm |
| Unit Weight: | 4.891352 oz |
HOT
VL53L8CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics

MTI-680G
Brand:Movella / Xsens

PS1-H2-4%-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

LTF12IC2LD W/30
Brand:Banner Engineering

114992868
Brand:Seeed Studio

110991068
Brand:Seeed Studio
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee

4690
Brand:Adafruit

113990755
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






