Manufacturer No:114992738
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules RPLiDAR S2 Low Cost 360 Degree Laser Range Scanner - 30M Range
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Type: | Large Scale Scanner |
| Sensing Distance: | 10 m 30 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 400 mA |
| Interface Type: | UART |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Product: | Scanners |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Tool Is For Evaluation Of: | RPLIDAR |
HOT
101991021
Brand:Seeed Studio

TB-PCL-XL-LORA-US-W
Brand:Terabee

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee

XM122
Brand:Acconeer

TRDU5
Brand:Amphenol SGX Sensortech
QT50UVR3FQ1
Brand:Banner Engineering

101990666
Brand:Seeed Studio

47000K
Brand:SpotSee

SEN0348
Brand:DFRobot

SF45/B
Brand:LightWare LiDAR
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






