Manufacturer No:1416010-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays V23132A2001B200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 130 A |
| Coil Resistance: | 37 Ohms |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Silver Tin |
| Length: | 63 mm |
| Width: | 40 mm |
| Height: | 45 mm |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Termination: | Screw |
| IP Rating: | IP67 |
| Power Consumption: | 3.9 W |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Relays |
| Type: | High Current Relay |
| Part # Aliases: | V23132-A2001-B200 |
| Unit Weight: | 7.760272 oz |
HOTG2RV-ST500 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

1-1462051-2
Brand:TE Connectivity / P&B
ECP250BHAADA
Brand:TE Connectivity

G3RV-ST700-A DC24
Brand:Omron Automation and Safety

HE1AN-W-DC6V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

DCNEVT150-B
Brand:Littelfuse

TLP3412SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

ECK200AAAPA
Brand:TE Connectivity

AQY215S
Brand:Panasonic Industrial Devices

DCNLEV50-CA
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






