Manufacturer No:G7L-2A-X-SI DC24
Manufacturer:Omron
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays Low CR 1000VDC PCB Relay DC24
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Type: | 2 Pole |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 form A (DPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 30 A |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Switching Voltage: | 1 kVDC |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| Series: | G7L-X |
| Length: | 52.5 mm |
| Width: | 35.5 mm |
| Height: | 41 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Omron Electronics |
| Power Consumption: | 600 mW |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 80 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G7L2AXSIDC24BYOMI |
HOT
B88269X6300C011
Brand:EPCOS / TDK

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

DCNLEV100-CASN
Brand:Littelfuse
G2RV-ST700-AP DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G9KA-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK

DCNLEV50-CA
Brand:Littelfuse

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices

ECK200AAAPA
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






