Manufacturer No:HE1AN-W-DC6V-Y6H
Manufacturer:Panasonic
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays HE-PV Relay 1FormA 6VDC coil
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Type: | High Capacity |
| Coil Voltage: | 6 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Termination: | Quick Connect |
| Mounting Style: | Socket |
| Switching Voltage: | 60 VDC |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Resistance: | 18.8 Ohms |
| Coil Current: | 213 mA |
| Contact Material: | AgNi |
| Series: | HE-PV |
| Length: | 38 mm |
| Width: | 33 mm |
| Height: | 38.8 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Contact Rating: | 90 A |
| Maximum Switching Current: | 90 A |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
G3VM-601DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

G9KB-1A DC12
Brand:Omron Electronics

Z63000Z2910Z01Z48
Brand:EPCOS / TDK

TMR1201H4B012D10,03000
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST500 DC24
Brand:Omron Automation and Safety
IMB06IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

AHER4191
Brand:Panasonic Industrial Devices

G5PZ-1A-X DC12
Brand:Omron Electronics

RM1D060D100
Brand:Carlo Gavazzi

AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






