Manufacturer No:DCNLEV50-CA
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 50A 900V 24V COIL BM AUX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 50 A |
| Coil Current: | 250 mA |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNLEV50 |
| Length: | 54 mm |
| Width: | 53.9 mm |
| Height: | 52.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 900 V |
| Contact Termination: | Screw |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices

1-2071567-2
Brand:TE Connectivity

G2R-2-SNDI DC24(S)
Brand:Omron Automation and Safety

0 332 209 203
Brand:TE Connectivity

2905494
Brand:Phoenix Contact

DCNLEV100-CASN
Brand:Littelfuse

HE1AN-W-DC6V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

G3VM-401AY2
Brand:Omron Electronics

G7EB-1AP1-E DC12
Brand:Omron Electronics

29-221-12
Brand:TE Connectivity / Kissling
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






