Manufacturer No:IMB06IGR
Manufacturer:TE Connectivity
Type:PCB Relays
Description:Low Signal Relays - PCB IMB06IGR =IM Relay 140 mW 12V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Low Signal Relays - PCB |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product: | Low Signal Relays |
| Coil Voltage: | 12 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Maximum Switching Current: | 2 A |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Isolation: | 37 dB |
| Insertion Loss: | 0.33 dB |
| Brand: | TE Connectivity / Axicom |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | PCB Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 2-1462041-6 |
HOTG2RV-ST700 DC24
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700 DC12
Brand:Omron Automation and Safety

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

G5PZ-1A-X DC24
Brand:Omron Electronics

G3VM-41UR4(TR05)
Brand:Omron Electronics

G3VM-601DY2
Brand:Omron Electronics

AQY215SX
Brand:Panasonic Industrial Devices

AQY221N5V1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

G7EB-1AP1-E DC12
Brand:Omron Electronics

G3VM-601DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






