Manufacturer No:DCNEV250-M
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 250A 900V 24V COIL SPST BM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 250 A |
| Coil Current: | 3.8 A |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNEV250 |
| Length: | 80.7 mm |
| Width: | 68.5 mm |
| Height: | 72.6 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 900 V |
| Contact Termination: | Screw |
| IP Rating: | IP67 |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Relays |
HOTG2RV-ST500 AC100
Brand:Omron Automation and Safety

G3VM-401AY2
Brand:Omron Electronics

TPSI2072QDWQRQ1
Brand:Texas Instruments

AQY221N5V1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

AHER4191
Brand:Panasonic Industrial Devices
AHB500C451WD1-A0LF
Brand:KEMET
IMB03IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

DCNLEV50-C
Brand:Littelfuse

1416010-1
Brand:TE Connectivity / Raychem
G2RV-ST700 DC12
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






