Manufacturer No:29-221-12
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Industrial Relays |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Product: | Power Relays |
| Type: | Standard |
| Contact Termination: | Screw |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT) |
| Contact Current Rating: | 200 A |
| Coil Termination: | Screw |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 32 VDC |
| Coil Resistance: | 62 Ohms |
| Coil Current: | 451.6 mA |
| Switching Voltage: | 28 VDC |
| Contact Material: | Silver Tin Oxide (AgSnO2) |
| IP Rating: | IP67 IP6K9K |
| Brand: | TE Connectivity / Kissling |
| Power Consumption: | 10 mW |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | K1021599 |
HOT
AQV209GAX
Brand:Panasonic Industrial Devices

1032919
Brand:Phoenix Contact
G2RV-ST700-AP DC24
Brand:Omron Automation and Safety

RGC1A60CM42GEN
Brand:Carlo Gavazzi
G2RV-ST500 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
ECP350BHBADA
Brand:TE Connectivity

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

29-311-11
Brand:TE Connectivity / Kissling

30-311-12
Brand:TE Connectivity / Kissling
IMB03ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






