Manufacturer No:G3RV-ST700-A DC24
Manufacturer:Omron
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays Slim Rly PNP term DC24
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Industrial Relays |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Slim I/O Relay |
| Contact Termination: | Screw |
| Relay Contact Form: | SPDT |
| Coil Termination: | Screw |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Coil Current: | 3 A |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | G3RV-ST |
| Length: | 90 mm |
| Width: | 6.2 mm |
| Height: | 80 mm |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G3RVST700ADC24 |
HOT
0 332 209 203
Brand:TE Connectivity
IMB02ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

ECK250HAAPA
Brand:TE Connectivity

29-011-12
Brand:TE Connectivity / Kissling
G2RV-ST700 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G9KA-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics

DCNLEV50-C
Brand:Littelfuse

29-321-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

1-1414687-0
Brand:TE Connectivity

G9KB-1A DC12
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






