Manufacturer No:G2RV-ST500 AC100
Manufacturer:Omron
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays Slim Rly scrw term AC100
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Industrial Relays |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Slim I/O Relay |
| Contact Termination: | Push-In |
| Relay Contact Form: | SPDT |
| Coil Termination: | Push-In |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 100 VAC |
| Coil Current: | 6 A |
| Switching Voltage: | 440 VAC 125 VDC |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | G2RV-ST |
| Length: | 90 mm |
| Width: | 6.2 mm |
| Height: | 80 mm |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G2RVST500AC100 |
HOT
AQY4C2P1X
Brand:Panasonic Industrial Devices

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

G9KA-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics
IMB02ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

G7EB-1AP1-E DC24
Brand:Omron Electronics

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity

0 332 209 211
Brand:TE Connectivity

DCNEV250-MP
Brand:Littelfuse

V23136J1004X050-EV-CBOX
Brand:TE Connectivity

29-211-12
Brand:TE Connectivity / Kissling
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






