Manufacturer No:G3VM-61VY4-TR05
Manufacturer:Omron
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount 60V 700mA SOP 4 MOSFET RELAY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Load Current Rating: | 700 mA |
| Load Voltage Rating: | 60 VAC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Control Voltage Range: | 1.1 VDC to 1.4 VDC |
| Package / Case: | SOP-4 |
| Output Type: | MOSFET |
| Input Current: | 10 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 4.55 mm |
| Width: | 3.7 mm |
| Height: | 2.1 mm |
| Series: | G3VM-VY |
| Brand: | Omron Electronics |
| Product: | MOSFET Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Gull Wing Lead |
| Part # Aliases: | G3VM-61VY4(TR05) G3VM61VY4TR05 |
HOT
G7EB-1A-E DC12
Brand:Omron Electronics

PYFZ-14
Brand:Omron Automation and Safety
IMB06ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

2-2071567-1
Brand:TE Connectivity

G3RV-ST700-A DC24
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

6-1414989-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

G5PZ-1A4-E DC12
Brand:Omron Electronics

AQY215SX
Brand:Panasonic Industrial Devices

AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






