Manufacturer No:5-1462037-4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:PCB Relays
Description:Low Signal Relays - PCB IM41GR=IM RELAY 100MW 3V BIS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Low Signal Relays - PCB |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product: | Communications Relays |
| Coil Voltage: | 3 VDC |
| Relay Contact Form: | 2 Form C (DPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Coil Current: | 33.3 mA |
| Coil Type: | Latching |
| Power Consumption: | 100 mW |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Series: | IM Relay |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Coil Resistance: | 90 Ohms |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Material: | Palladium Ruthenium (PdRu) with Gold Plating |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | PCB Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Unit Weight: | 0.074075 oz |
HOT
Z63000Z2910Z001Z77
Brand:TDK

G3VM-401DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

AHER4191
Brand:Panasonic Industrial Devices

1032919
Brand:Phoenix Contact

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse

1122880000
Brand:Weidmuller

G3VM-601DY2
Brand:Omron Electronics
ECP250BHAADA
Brand:TE Connectivity

G2R-2-SNDI DC24(S)
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






