Manufacturer No:AQY4C2P1X
Manufacturer:Panasonic
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount CC 1 Form B 60V 0.15A 1/2 Pin Side Small Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Load Voltage Rating: | 60 VAC |
| Package / Case: | SON-4 |
| Output Type: | MOSFET |
| Input Current: | 200 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Length: | 1.95 mm |
| Width: | 1.8 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Series: | CC |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Isolation Voltage: | 200 V rms |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| On Resistance - Max: | 8 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 1.2 mW |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Tradename: | PhotoMOS |
HOT
1263628
Brand:Phoenix Contact

G3RV-ST500-D DC24
Brand:Omron Automation and Safety

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity
IMB06IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

6-1414989-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

29-221-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

G3VM-601AY2
Brand:Omron Electronics

DCNEV250-MP
Brand:Littelfuse

G5RL-U1A-EL-HA DC12
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






