Manufacturer No:120253-0143
Manufacturer:Molex
Type:
Description:Proximity Sensors M8Hsg0-4mmAn0-10VOut 3P M8Conn60mm HsgLen
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0 mm to 4 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Output Configuration: | Analog |
| Brand: | Molex / Contrinex |
| Length: | 60 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 30 V |
| Series: | 120253 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Tradename: | Contrinex |
| Part # Aliases: | 1202530143 01202530143 DW-AS-509-M8-390 |
| Unit Weight: | 1.304431 oz |
HOT
2702973
Brand:Phoenix Contact
B5W-LB2114-1
Brand:Omron Electronics

59020-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

RBS301-DWS-US
Brand:MultiTech

VCNL36825T
Brand:Vishay Semiconductors

59135-1-U-02-A
Brand:Littelfuse

CA30CLN25CP
Brand:Carlo Gavazzi

RBS306-US10M-US
Brand:MultiTech

59021-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






