Manufacturer No:E2EW-X12C318 2M
Manufacturer:Omron
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors M18;4x;NPN;NONC;Non IO-Link
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 12 mm |
| Mounting Style: | Flush |
| Output Configuration: | NPN Open Collector |
| Barrel Size: | M18 |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Maximum Frequency: | 2 Hz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 30 mA |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | E2EW |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Part # Aliases: | E2EWX12C3182M |
HOT
59145-010
Brand:Littelfuse

CUSA-TR50-05-2000-WC68
Brand:CUI Devices

59105-1-T-00-0
Brand:Littelfuse

MAX25205EQP/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

112FW12-4
Brand:Honeywell

2702975
Brand:Phoenix Contact

SX9320ICSTRT
Brand:Semtech
B5W-LB1114-1
Brand:Omron Electronics

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

SX9330LIULTRT
Brand:Semtech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






