Manufacturer No:Z4D-C01
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors Micro-Displacement Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 6.5 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | Analog |
| Brand: | Omron Electronics |
| Description/Function: | Micro-displacement Sensor |
| Height: | 10 mm |
| Length: | 35.5 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Tray |
| Series: | Z4D |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 15 mm |
| Part # Aliases: | Z4DC01 |
| Unit Weight: | 0.652216 oz |
HOT
E2A-S12KS04-WP-B12M
Brand:Omron Automation and Safety

E2EQ-X8X12M
Brand:Omron Automation and Safety

VL53L4CDV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

E2EW-X12B1T18-M1
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL4020C-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

E2A-S08KS02-WP-C12M
Brand:Omron Automation and Safety

59085-040
Brand:Littelfuse

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

SX9330LIULTRT
Brand:Semtech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






