Manufacturer No:CUSA-TR07-008-500-TH67
Manufacturer:CUI Devices
Type:
Description:Proximity Sensors ulstrasonic transceiver aluminum 7 degrees 0.8M range IP67 TH
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 0.8 m |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Output Configuration: | Analog |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 11 mm |
| Maximum Frequency: | 415 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Box |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 400 V |
HOT
59025-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

E2S-W13-1M
Brand:Omron Automation and Safety

Z4D-C01
Brand:Omron Electronics

E2A-S12KS04-WP-B12M
Brand:Omron Automation and Safety

59020-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi
CUSA-TR07-008-500-TH67
Brand:CUI Devices

CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices

Si1152-AB00-GM
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






